Strona główna

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego zaprasza jednostki naukowe oraz przedsiębiorstwa do zgłaszania propozycji obszarów badawczych do Regionalnych Agend Naukowo-Badawczych (RANB). 

RANB stanowią instrument wsparcia w ramach osi 4. Zwiększenie potencjału naukowo-badawczego Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020. Przedmiotem wsparcia będą badania naukowe i prace rozwojowe realizowane przez konsorcja naukowo-przemysłowe, w których rolę lidera pełni jednostka naukowa. Warunkiem uzyskania dofinansowania będzie wpisywanie się projektu w jeden z obszarów tematycznych, określany mianem agendy naukowo-badawczej.
Samorząd Województwa Opolskiego uczestniczy obecnie z pracach nad ostatecznym kształtem procesu identyfikacji RANB.

Pierwszym krokiem jest identyfikacja istotnych dla regionu zakresów tematycznych i zagadnień badawczych. Kolejnym krokiem będzie zgłoszenie katalogu zakresów tematycznych, które mają szansę uzyskać miano agend badawczych, w ramach których Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosi nabór w formie konkursu dla projektów badawczych z całego kraju. Istotne jest więc, by zgłoszone przez region propozycje tematów były spójne z potrzebami jednostek naukowych i przedsiębiorstw.

Aby zgłosić propozycję zakresu tematycznego oraz zagadnień badawczych, należy wypełnić zgodnie ze wzorem załączoną fiszkę i przesłać ją do Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 29 lutego 2016 r., w tytule wiadomości wpisując: „Propozycja zagadnień badawczych do Regionalnych Agend Naukowo-Badawczych”. Należy ponadto zwrócić uwagę, że zakres zgłaszanych zagadnień badawczych musi być spójny z regionalnymi inteligentnymi specjalizacjami województwa opolskiego.
Zgłoszone zakresy tematyczne i zagadnienia badawcze muszą posiadać potencjał do komercjalizacji we współpracy z biznesem.

Szczegółowe informacje oraz dokumenty do pobrania znajdują się na stronie internetowej UMWO.